Kedi sahiplerine de özel rehber

0
211

Royal Canin, “Sorumlu Hayvan Sahipliği” konsepti kapsamında, daha önce de kedi sahiplerinin sorumluluklarını hatırlatan kapsamlı bir rehber yayımladığını duyurmuştu. Sahiplenme sürecini detaylı olarak ele alan rehber, kedi sahiplenme kararı, kediyle yaşam, ev ortamı, beslenme, sağlık ve bakım, birden fazla hayvan ile yaşam, taşınma sürecinde dikkat edilmesi gerekenler, kedilerde beden dilini ve davranışları anlama, şehir hayatında kedi yaşamı gibi pek çok konuda ayrıntılı bir bilgi sunuyor.

Kedi sahiplerine de özel rehber

Royal Canin’in sorumlu hayvan sahipliği anlayışı hakkında bilgi veren Royal Canin Kurumsal İlişkiler Direktörü Çağla Çavuşoğlu, “Royal Canin olarak ‘hayvanlar için daha iyi bir dünya’ sağlama amacımız kapsamında sorumlu hayvan sahipliğini önemsiyoruz ve ana odağımızı bu kavram oluşturuyor” dedi. Sorumlu hayvan sahipliğine katkıda bulunacak uygulamaların, hayvanlarla etkileşime geçen tüm canlıların sorumluluğu olduğu bilinci ile çalışmalarına yön verdiklerini belirten Çavuşoğlu şunları söyledi: “Hayvan sahipliğinin uzun sürecek bir taahhüt olduğunu Rehber’lerimizde vurguluyoruz. Sahiplenme kararı vermeden önce bakımı üstlenilecek hayvanların ihtiyaçlarını doğru tespit etmek ve bu ihtiyaçları zaman, bağlılık ve bütçe olarak karşılayıp karşılayamayacağımızın cevaplarını yanıtladıktan sonra harekete geçmek gerektiğinin altını çiziyoruz.”

Hayvanseverler, canlı yayınlar aracılığıyla bilgilendiriliyor

Sorumlu hayvan sahipliği anlayışının yaygınlaştırılmasının, bu alanda farkındalık ve bilinçlendirme çalışmalarıyla mümkün olduğunu vurgulayan Royal Canin Türkiye, Sorumlu Hayvan Sahipliği üzerine sosyal medya platformları üzerinden canlı yayınlar gerçekleştiriyor. Köpek Eğitim Uzmanı Ali Yeşilırmak ve Veteriner Hekim Sara Ece Ulutürk ile Mayıs ayında gerçekleştirilen canlı yayınlar, 40.000 kişilik bir izlenme oranıyla beslenmenin hayvan sağlığına olan doğrudan etkisi, COVID-19 süresince insanlar için olduğu kadar hayvanlar için de hareketli yaşamın önemi ve bu dönemde hayvanların hayat kalitesini üst düzeyde tutabilmek için neler yapılması gerektiğine odaklandı. Katılımcıların interaktif olarak soru da sorabildiği canlı yayınlarda katılımcılara ödüller verilirken, ayrıcaengelleri bulunan hayvanların daha iyi bir hayat sürmelerine olanak sağlayacak yürüteç bağışlarında da bulunuldu.

Köpek Eğitim Uzmanı Ali Yeşilırmak, sorumlu hayvan sahipliği ile ilgili olarak, “Evcil hayvanlar ile hayatı paylaşmak heyecan verici ve benzersiz bir deneyim sağlarken, bu birliktelik hayvan sahipleri için ciddi sorumlulukları da beraberinde getiriyor. Hayvan sahiplerinin, köpeklerinin sağlık, sıhhat ve refahını artıracak sağlıklı alışkanlıklar geliştirmesi ve onlara uygun bakım ve olanakları sağlaması gerekiyor. Sorumlu hayvan sahipliği ile hayata geçirilen her uygulama köpeği ile sahibinin arasındaki bağı daha da kuvvetlendirecektir.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz