En Meşhur Bursa Yemekleri Ve Yöresel Lezzetleri Nelerdir?

0
302

Bursa şehri mutlaka gezilip görülmesi gereken şehirlerden biridir. Bursa meşhur yemekleri bol olan ilimizin başında yer almaktadır. Daha önce tatmadığınız lezzette olan yöresel lezzetleri ile Bursa her zaman görülmesi gereken şehirlerdendir.

Bursa’ya gelmeden önce şehir hakkında araştırma yapan kişiler de yer almaktadır. Peki, Bursa’nın neyi meşhur? En meşhur Bursa yemekleri ve yöresel lezzetleri nelerdir? İşte Bursa’ya geldikten sonra tatmanız gereken yöresel lezzetler.

En Meşhur Bursa Yemekleri Ve Yöresel Lezzetleri Nelerdir?

Bursa’nın Neyi Meşhur?
Bursa’nın neyi meşhur sorusu sorulunca akla ilk gelen lezzet tabi ki de İskender’dir. İskenderin en güzel yapıldığı şehirlerin başında yer alan Bursa şehri Anadolu’nun en güzel yemeklerine sahip olan illerinden biridir. Muhteşem tereyağı ve özel sosu ile lezzet düşkünlerine sunulan İskender yemeği bu şehirde yemeniz gereken lezzetlerin en başında yer almaktadır.

En Meşhur Bursa Yemekleri ve Yöresel Lezzetleri Nelerdir?
1) İnegöl Köfte
Bursa’ya gelmişken İnegöl’e uğramadan gitmek olmaz. İnegöl’ün en güzel lezzeti ve en meşhur yemeği olan İnegöl köfte daha önce tatmadığınız lezzete sahip olan bir köftedir. İnegöl köfte dana eti ve kuzu eti ile birlikte özel olarak hazırlanan bir lezzettir. Hazırlanması oldukça zor ve zahmetli olan bu yemeği
yedikten sonra bağımlısı olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz