YENİ NORMALLEŞMEDE EV YENİLEMEK TREND OLDU”

0
259

ART DESIGN YÖNETİM KURULU BAŞKANI TURGAY TERZİ:
“YENİ NORMALLEŞMEDE EV YENİLEMEK TREND OLDU”

YENİ NORMALLEŞMEDE EV YENİLEMEK TREND OLDU”

Kişiye ve mekana özel tasarım mobilyanın adresi Art Design, pandemi sürecinde de yatırımlarına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Kalamış’ta 8 milyon TL yatırımla yeni showroom’larını açtıklarını belirten Art Design Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Terzi, yeni dönemde tekli mobilya alımından ziyade parkeden duvar boyasına, mobilyadan dekoratif eşyalara kadar komple oda ya da ev yenilemenin trend olduğunu ifade ediyor.  
Koronavirüs süreci nedeniyle zor günlerden geçen mobilya sektöründe, yatırımını kesmeyen firmalardan biri de Art Design oldu. “Tasarım ötesi” sloganıyla 2000’lerin başında kişiye ve mekana özel mobilyalar üretmeye başlayarak sektöre yeni bir soluk kazandıran Art Design, Kalamış’ta yeni showroom’u açtı. Art Design Kalamış showroom’da, korona süreci boyunca üzerinde çalışılan yeni tasarımlar da ilk kez görücüye çıktı. Konuyla ilgili açıklama yapan Art Design Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Terzi, “Son 20 yıldır büyük bir atak sergileyen ve ihracatını 200 milyon Dolardan 3,5 milyar Dolara çıkaran mobilya sektörü, diğer birçok sektör gibi zor bir 2020 yılı geçiriyor. Yılın ilk 2 ayına hem KDV indirimi hem de ihracattaki başarılarla iyi başlamıştık.

Ancak akabinde ülkelerde ardı ardına ve ülkemizde de mart ayı itibariyle görünmeye başlayan koronavirüs nedeniyle iç pazarda ve ihracatta küçülme yaşadık. Tüm bu olumsuzluklara rağmen 8 milyon TL yatırımla Kalamış’ta yeni showroom’umuzu açarak ülke ekonomisine güvenimize tam olduğunu gösteriyoruz.

YENİ NORMALLEŞMEDE EV YENİLEMEK TREND OLDU”

Kalamış mağazamızı açmamıza takriben Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın yapmış olduğu destek paketi çerçevesinde düşük faizle mobilya alışverişinin etkin kılınması, nikah salonlarının 15 Haziran’da açılması, 1 Temmuz’da da düğün sezonlarının açılıyor olmasını mobilya sektörünü de hareketlendirdi” derken, bu sene iç pazara odaklanacaklarının altını çizdi.

YENİ NORMALLEŞMEDE EV YENİLEMEK TREND OLDU”

Evinizi baştan aşağıya dekore edin

Özellikle yazlık evlere, home office çalışma düzenine özel tasarımlara odaklandıklarını söyleyen Turgay Terzi, profesyonel iç mimar ekibi ve zanaatkarların ellerinde şekillenen tasarım mobilyalarıyla ülke ekonomisine katkı sunmaya devam ettiklerini de sözlerine ekledi. Yeni tasarımlarını ilk kez Kalamış showroom’da sergilediklerini belirten Terzi, “Yeni normalleşme döneminde müşterilerin mobilya isteklerinde de değişiklik gözlemledik. Artık tekli ürün alımından ziyade bir odayı ya da evi baştan aşağıya ele alan, parkesinden mobilyasına kadar her şeyin değiştiği ev yenileme trendi söz konusu. Odaya ya da eve bütüncül yaklaşımlar söz konusu” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz