Ünlü dergiden küstah savaş tehdidi

0
222

Ayasofya’nın ibadete açılması Fransızları rahatsız etti!

Ayasofya’nın ibadete açılması Fransız dergisi Le Point’in kapağına taşındı. Dergi, “Ayasofya, Suriye, Libya, Akdeniz… Erdoğan! Savaş kapımızın önünde” manşetiyle durumdan ne kadar rahatsızlık duyduklarını ortaya koydu.

Ünlü dergiden küstah savaş tehdidi

24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararının Danıştay tarafından iptal edilmesiyle camiye dönüştürülen Ayasofya, tüm dünyanın gündeminde. Ayasofya’nın ibadete açılmasından rahatsızlık duyan ülkelerden biri olan Fransa’nın popüler dergisi Le Point de konuyu manşetine taşıdı.

Derginin kapağında Erdoğan’ın fotoğrafı ve “Ayasofya, Suriye, Libya, Akdeniz… Erdoğan’la savaş kapımızın önünde” yazısı yer aldı.

SAVAŞ MESAJI VERİLDİ

Ayasofya’nın ibadete açılmasından rahatsızlık duyan Fransa, önce Avrupa Birliği zirvesini topladı. Ayasofya’nın camiye dönüştürüldüğü günlerde Türkiye‘ye yaptırım hedefleyen Paris yönetiminin çabaları sonuç vermedi. Yaşanan tüm gelişmeler ise Fransa’nın yüksek tirajlı gazetesi Le Point dergisinin manşetinde kendine yer buldu.

Le Point, ‘Ayasofya, Suriye, Libya, Akdeniz… Erdoğan’la savaş kapımızın önünde’ manşetiyle okurlarının karşısına çıktı.

Manşet haberini ise ‘Ayasofya: Erdoğan, onun imparatorluğu, onun camisi’ başlığıyla sunan Fransız dergisi, tarihi kararla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Osmanlı İmparatorluğu hevesini gösterdiğini yazdı.

Ayasofya'nın ibadete açılması Fransızları rahatsız etti! Ünlü dergiden küstah savaş tehdidi

DAHA ÖNCE DE HEDEF ALDILAR

Le Point, daha önce de Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye’yi kapağına taşımıştı. Türkiye’nin ‘etnik temizlik’ yaptığını ileri süren dergi hakkında Cumhurbaşkanı’nın avukatları suç duyurusunda bulunmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz