“BİLGİ ŞÜPHESİ”Nİ YÖNETEN ADAY YKS’DE BAŞARIYI ARTIRIR

0
241

“BİLGİ ŞÜPHESİ”Nİ YÖNETEN ADAY
YKS’DE BAŞARIYI ARTIRIR

“BİLGİ ŞÜPHESİ”Nİ YÖNETEN ADAY
YKS’DE BAŞARIYI ARTIRIR

Üniversite öğrencisi adayı 2.5 milyondan fazla kişi, YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) kapsamında, 27 Haziran’da saat 10.15’te birinci oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 28 Haziran’da saat 10.15’te ikinci oturum Alan Yeterlilik Testi (AYT) ile aynı gün saat 15.45’te üçüncü oturum olan Yabancı Dil Testi’ne (YDT) girecek.

“BİLGİ ŞÜPHESİ”Nİ YÖNETEN ADAY YKS’DE BAŞARIYI ARTIRIR

Uğur Koleji Rehberlik Servisi Koordinatörü Ebru Ceylan Tezer, YKS, özellikle çoğunluğun meslek seçimini belirlediği için öğrencilerimizin hayatlarının en önemli sınavı. Böylesi önemli bir sınav ilk defa maskeli bir şekilde yapılacak. ÖSYM, üniversite öğrencisi adaylarını maske ve dezenfektan dağıtılacak. İsteyen aday, maske ya da siperlik ve dezenfektanı ile sınava girebilecekleri yönünde bilgilendirdi. Maskenin zorunlu olması öğrencilerimizin maskeye alışmalarını sağladı. Öğrencilerimizi metot eğitim dışında yoğun rehberlik çalışmaları ile psikolojik olarak da YKS’ye hazırladık. Özellikle Covid-19 süreci başlar başlamaz uzaktan eğitim programında online sınavlar ile YKS’ye hiç ara vermeden, online eğitimin sağladığı “geniş zaman” kavramı ile öğrencilerimizin okulda olduklarından belki de çok daha uzun bir şekilde blok ders süreleri ile ilgiyi ve bilgiyi canlı tutarak hazırladık. Covid-19 psikolojisinden arınabilmeleri, geniş ve ferah hissetmeleri, hastalık kaygısından bir nebze olsun uzaklaşmaları için sosyal mesafesi organize edilmiş sınıflarda sınava girmeliler” dedi.

“DİKKATİ TOPLAMAK, SINAV STRESİ VE KAYGISIYLA BAŞ ETMENİN ANAHTARIDIR”

Özellikle sınava kalan son günler, konu tekrarları, bol bol soru çözümü, seri denemeler, önceki yıl ve yıllarda üniversite sınavından çıkan soruları çözmek için iyi bir fırsattır” diyen Uğur Koleji Rehberlik Servisi Koordinatörü Ebru Ceylan Tezer, “Uğur Koleji olarak, YKS’de başarı sıralaması sonuçları olarak 30 yıldır sürdürülebilir bir başarı ile eğitim veriyoruz. Öğrencilerimizle özellikle rehberlik çalışmalarımızda “Dikkat Dağınıklığının nedenleri ve Dikkati Toplama Metotları” konusunda egzersizler yapıyoruz. Sınav salonunda dikkatini toplayamayan öğrencilerin moral bozukluğu yaşamaması için “Bilgi Şüphesi”ni en aza indirmek, sınavda “Kesin Bilgi” psikolojisini sağlamak üzere etütlerimizi online olarak koordineli bir program ile gerçekleştirdik. Online sınavlarımızın yoğunluğunu uzaktan eğitim sürecine adapte ettik, kolay ulaşılabilir, öğrenciyi sıkmayan bir ara yüz geliştirdik.  Uzaktan eğitimde sınıflarımızın tam katılımı konusunda öğrenci ve velilerimizi rehberlik servisi olarak sürekli bilgilendirdik. Dikkatini toplayan, kendinden eminadayların sınav stresi ve kaygısıyla baş edebileceklerikonusunda öğrencilerimizi maksimum düzeyde yol gösterdik” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz