Yapılacak boya seçimine ve rengine karar vermek ÖNEMLİ

0
306

DUVAR BOYASI EVİNİZİN ATMOSFERİNİ DEĞİŞTİRİR..

Uğur Dekorasyon:”Boya badana Korona virüsüne karşı adeta dezenfektandır”

Çevremizde  her bir bireye düşen sorumluluk, kişisel temizlik kurallarına uymak ve virüsün bulaşabileceği hijyenik olmayan yerlere dokunmamak olduğuna göre, boya badana ile yaratacağımız hijyen ile farkında olmadan yaşadığımız dokunmalar biraz daha güvenli olacaktır..

Boya ve badana işi yaptırmak ne demek ?
Uğur Dekorasyon:Evinizde temizlik hissini yaşamaya, yenilemeye ve ambiyansını değiştirmeye ihtiyacınız mı var? O halde boya zamanı gelmiş demektir.Şöyle düşünmek gerekiyor..Dekorasyon denildiğinde aklınıza hemen mobilya ve aksesuar gelse de duvar boyasının, evin atmosferini etkilediğini unutmamalısınız.

Temiz ve güzel duvarlara sahip olmak..

Renkli, güzel ve temiz duvarlara sahip olmak için profesyonel destek almanızın yanı sıra iz bırakmadan, dalgalanmaya sebep olmadan belirli püf noktalar ile bu işin altından kalkılması gerekir..Boya badana işleri tedirginlik yaşatsa da dokunuşları ile evi baştan aşağı değiştirdiği gerçeğini kabul etmelisiniz.

Yapılacak boya seçimine ve rengine karar vermek..

İşyeri veya evlerimiz için yapılacak boya badana yapılmasına karar verdikten sonra  boya seçimine ve rengine karar verilmeli. Kullanılacak boya renginin mobilyalara ve aksesuarlara uygun olmasına dikkat etmek önem taşır..

Sonra duvar boyası yapmaya karar verilen oda içindeki tüm eşyalar boşaltmalı.Bu  eşyalardan taşınma ihtimali olan yok ise, hepsi orta alana toplanmalı ve naylon ile kaplanmalı.

Daha başlarken işlere, oda zemini de branda ile kapatılarak damlamalara karşı mutlaka tedbir alınmalı. Sonrasında da  duvarlarda yer alan priz ve anahtarları da maskeleme bandı ile kapatmayı unutmamalıyız..

Evinizi tüm küflerden ve duvarlara sinen bakterilerden koruyun..

Yapılması karar verilen renkle birlikte duvar boyası için ihtiyacımız olan malzeme listesi de hazırlnarak, boyama esnasında eksik malzeme ile karşı karşıya kalmayacak şekilde iş eksiklerimizde giderilmiş olur..

Boya ve badana işinde ne gibi malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır ?
Uğur Dekorasyon:Genel anlamda ihtiyacımız olabilecek malzemeleri sırasıyla şöyle sayabiliriz:

  1. Boya
  2. Fırça veya boya rulosu
  3. Kestirme fırça
  4. Maskeleme bandı, koruyucu örtü, boya eleği
  5. Astar

Tüm bu malzemelerimizin tamamını hazırladıktan sonra, duvarlarda çatlayan ya da kabaran bölümler bir spatula yardımı ile kazınır ve tamir yerlerine alçı uygulanır. Sonra astar uygulaması ile duvar boyasına başlanır.

Yapılacak astar uygulaması boyanızın daha uzun süreli kullanımını sağlayacaktır. Astar kuruduktan sonra en zevkli ve eğlenceli bölüm olan badana boyama işine geçilir.

 İz Bırakmadan Rulo ile Boyama Nasıl Yapılır?

Kullanılacak alanda iz bırakmadan duvar boyası yapmak için fırçayı boyaya batırdıktan sonra fazla gelen boyayı, boya eleği yardımı ile ruloyu elek üzerinde gezdirerek almak çok önemlidir.Doğru fırça ve ruloyu seçmek aynı zamanda doğru ve rahat kullanıma da imkan sağlar.

Bununla boyanın dökülmesinin önüne geçildiği gibi fazla alınan boyayı tekrar kovaya aktarmış da oluruz.

Ruloyu yukarıdan aşağıya ve aşağıdan yukarıya olmak üzere tur attırmalı ve duvar boyasını yüzeye eşit olarak dağıtmalıyız.

Yatay hareketler sizi istediğiniz sonuçtan uzaklaştırırken aynı zamanda işinizi zorlaştıracaktır. Boya esnasında İz olmasını engellemek için fırçayı hareket ettireceğiniz mesafeyi kısa tutmalı ve boya işlemini tek seferde ve kurumadan yapmalıyız.

Bunun için bulunduğunuz odadaki camları kapatarak kuruma etkisini azaltabiliriz.

İstediğimiz rengi elde edene kadar atacağımız katlar için, her katın uygulanması esnasında 5 -6 saat kadar beklemek dalgalanmayı ortadan kaldıracaktır.

Evinizi tüm küflerden ve duvarlara sinen bakterilerden koruyun..

“İz Bırakmadan Duvar Boyama Sanatı”

Saydığımız önlemleri almamıza rağmen boya kuruduktan sonra duvarınızda iz ve dalgalanma oluyorsa bunun sebebi şunlardır:

  1. Düşük kaliteli duvar boyası kullanımı
  2. Yanlış rulo ve fırça kullanımı
  3. Dokunma kurumasına ulaşmış boyalı yüzeyler üzerine tekrar boya uygulanması
  4. Kısmen kurumuş alanlar için tekrar fırçalama ve rulolama yapılması

 ”Boya badana Korona virüsüne karşı adeta dezenfektandır” demiştiniz..Nasıl dezenfektan oluyor ,biraz konuya değinir misiniz.?

Uğur Dekorasyon:Günümüzde korona virus kaynaklı ölümler hızla artarken, uzmanlar kişisel temizliği ve tabi yaşam alanlarının temizliğini öneriyorlar.

Boya badana ile hep beraber korona virüse karşı savaşabiliriz.Boya badana Korona virüsüne karşı dezenfektasyon noktasında bize yardımcı oluyor diyebiliriz.Yapılacak boya seçimine ve rengine karar vermek ÖNEMLİ

Evinizi tüm küflerden ve duvarlara sinen bakterilerden koruyacak şey, kaliteli ve temizlenebilir bir boya ve badana yapmak fikri çok faydalı olacaktır.

Dünyayı kasıp kavuran bu mikrobun yayılmasını bir nebze olsun engellemek için kişisel temizliği ihmal etmeden ayrıca yaşadığımız alanları da boya badana yaparak dezenfekte edebiliriz.

Şimdi corona virüsüne  karşı büyük bir savaş veriliyor.Çevremizde  her bir bireye düşen sorumluluk, kişisel temizlik kurallarına uymak ve virüsün bulaşabileceği hijyenik olmayan yerlere dokunmamak olduğuna göre, boya badana ile yaratacağımız hijyen ile farkında olmadan yaşadığımız dokunmalar biraz daha güvenli olacaktır..

Bu virüsle mücadelede herkesin evlerinde kalması istenmekteyken yapılacak genel bir boya badana ile corona virüsü ile mücadelede bu mesleğin önemi de iyice dikkat çekmekte.”

 

Mikroplardan evlerinizi boya badana ile koruyun

Bu coronavirüslü günlerden kurtulana kadar gün boyu içinde kaldığımız evlerimizin tertemiz olması bizlere güven verir..

Çocuklarınızın ve yaşlılarımızın mikroplardan korunması için öncelikle yaşadığımız alanları mikroplardan arındırmak önem taşıyor.

Dediğim gibi Korona virüse karşı en etkili yollardan biri de temizliktir. olacaktır.  Ailemizi korumak için, hem kişisel temizlik yapılmal hem de yaşam alanlarımızı mikroplardan arındırmalıyız.

Böyle deyince de konu  baştan sona sıfırdan bir boya badana yaptırma işine dönüyor..Boya badana kimi zaman bir sanat, kimi zaman da evinizi güzelleştirmek için kurduğunuz hayallerin bir başlangıç noktası da oluyor.

Boya ve badana işi anlatımınıza göre herkesin yapabileceği bir iş mi?

Çok güzel bir soru. Boya badana yapmak sadece uygulama değil, odanızı nasıl düzenlediğinizle de alakalı da bir işlemdir.O nedenle herkes yapabilir gibi gözükebilse de bir profesyonel tarafından gerçekleştirilmesi çok önemlidir.

Ayrıca odada ışıklandırma işi de, boya badana uygulamalarının tam olarak açığa çıkması için son derece gerekli çalışmalar arasında yer almaktadır.Evinizi tüm küflerden ve duvarlara sinen bakterilerden koruyun..

Mesela sarı renk, enerjiyi ve yaratıcılığı temsil eder. Yaratıcı çalışmalar yapan kişiler için sarı renk boya badana yeni uygulamalarda fikir olarakta çok yardımcı olabilir.

Boyacılık her eli fırça tutanın yapabileceği kadar basit bir meslek değildir. Ayrıca boyacılık bir sanattır.

Sanat aynı zamanda yetenek ve beceri gerektirir. Bu sanatı tecrübemizle de birleştirerek her türlü iç cephe boyama, dekoratif boyama, duvar kağıdı, badana ustalığını da ihtiyaç halinde anında uygulayabiliyoruz.

Uğur Boya Badana isimli kuruluşumuz ile; TEMİZ VE HIZLI ilkesini ön planda tutarak  boya badana işinde 10 kişilik tecrübeli ekibiyle kaliteli işçilik ve kaliteli marka boya ve malzeme kullanma prensibi ve titizliğiyle işini bitirip müşterilerine teslim ediyor.

Müşterilerimizin bizi arayıp ulaşması ile beraber önce ücretsiz keşife gidiyoruz.  Yapılacak işler yerinde detaylandırılarak en  uygun fiyat ile yapılması gereken işler anlatılıp  fiyat revizesinde de bulunabiliyoruz…

Özel fiyat almak isteyenler [email protected]a yazabilir..

1989 yılından beri yani yaklaşık olarak 31 yıldır boya badana hizmetini en iyi şekilde vermekteyiz. Müşteri memnuniyeti bizim için çok önemli olup 1 günde iş teslim etmekteyiz.

Amacımız temiz ve içinizi ferahlatacak mekanlar oluşturmaktır. Sadece boya badana alanında değil, ev tadilat ve dekorasyon konusunda da bizler her türlü yardımı sağlamaktayız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz